Sportski forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NASCAR-sezona

Ići dole

NASCAR-sezona Empty NASCAR-sezona

Počalji od Mihajlo Uto Nov 24, 2009 3:18 pm

NASCAR: Džonsonu četvrta titula

Amerikanac Džimi Džonson proteklog vikenda osvojio je četvrtu uzastopnu titulu šampiona NASCAR Sprint kupa.

Džonson, vozač Ševroleta, pred poslednju trku sezone, koja je vožena u Majamiju, imao je već veliku prednost, a titulu je potvrdio petim mestom, dok je na trci trijumfovao Deni Hamlin u Tojoti, i dvojice vozača Ševroleta Džefa Bartona i Kevina Harvika.

„Sigurno je da ću pokušati da osvojim i petu titulu. Čak i ako ne uspem u tome moram da budem srećan sa svim što sam postigao“, rekao je Džonson, „To mi je sada cilj, iako ne znam koliko je realan, jer je zaista teško takmičiti se u ovom sportu“.

34-godišnji Džonson istakao je da je trka u Teksasu, kada ga je imao udes sa jednim vozačem, pokazala koliko je teško doći do NASCAR titule.

„Pritisak oko osvajanja četvrte titule nisam osetio sve dok nisam udario u zid u Teksasu. Nijednog trenutka ne smem da se opustim“, naglasio je Džonson.

Džonsonov timski kolega Mark Martin trku u Majamiju završio je na 12. mestu i osvojio je drugo mesto u šampionatu, ispred Džefa Gordona.
Mihajlo
Mihajlo
Administrator
Administrator

Broj poruka : 242
Datum upisa : 25.10.2009
Godina : 34
Lokacija : Banja Luka

https://sportski-forum.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu