Sportski forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nemačka oplakuje Enkea !!!!!!!

2 posters

Ići dole

Nemačka oplakuje Enkea !!!!!!! Empty Nemačka oplakuje Enkea !!!!!!!

Počalji od deks007 Sre Nov 11, 2009 10:26 pm

Više hiljada navijača nemačkog prvoligaša Hanovera okupilo se danas na stadionu da odaju počast golmanu Robertu Enkeu koji je juče izvršio samoubistvo.

Nemačka oplakuje Enkea !!!!!!! Enke-x

Hanover je još sinoć otvorio knjigu žalosti na stadionu, samo nekoliko sati nakon što je saopšteno da je Enkea udario voz na pružnom prelazu. Navijači su do sada već ostavili veliki broj šalova, dresova i upaljenih sveća u znak sećanja na 32-godišnjeg čuvara mreže.
Mesto gde je golman izvršio samoubistvo nalazi se samo nekoliko stotina metara od mesta gde je sahranjena njegova ćerka Lara, koje je on posećivao svakog dana.

Borba protiv depresije

Pronađena oproštajna poruka
Nemačka policija je saopštila da je Enke ostavio oproštajnu poruku.
U pismu se, kako je na konferenciji za štampu saopštio njegov lekar, izvinio porodici i lekarima što ih je svesno obmanjivao, i dodao da je to bilo nužno da bi planirano samoubistvo mogao i da učini.
Enke i njegova supruga Tereza su pre dve godine izgubili su dvogodišnju ćerku, koja je preminula zbog urođenih srčanih problema. U maju prošle godine bračni par Enke usvojio je devojčicu, koja sada ima osam meseci.
Tereza Enke je rekla da se njen suprug šest godina borio protiv depresije i da je živeo u strahu da će, ako se to sazna, socijalni radnici oduzeti usvojenu ćerku Lejlu, kao i da će morati da prekine da se bavi sportom koji mu je značio sve u životu.
"Pokušala sam da budem tu za njega. Govorila sam da fudbal nije sve, da postoji puno prelepih stvari u životu, da nije sve beznadežno. Imali smo Laru, imamo Lejlu, pokušavala sam da mu pomognem. Nije želeo to da objavi iz straha da će nam uzeti Lejlu", rekla je Tereza Enke novinarima ispred "AWD arene" u Hanoveru.
Njegov doktor je saopštio da je on nedavno u telefonskom razgovoru sa šefom jedne klinike odbio stacionarno lečenje, uz navođenje da se oseća bolje.

Enkeova smrt šokirala je i njegove kolege iz reprezentacije, koje se nalaze na pripremama za prijateljske utakmice.
"Šokiran sam. Stvarno ne znam šta da kažem", izjavio je kapiten Nemačke Mihael Balak.
Predsednik Fudbalskog saveza Nemačke Teo Cvanciger kazao je da je Enke bio izuzetna osoba.
"Enke je bio sjajna osoba koja je morala da se izbori sa nekim teškim problemima i lošom sudbinom", naveo je on.

Nemačka oplakuje Enkea !!!!!!! Birofafp-x

Tim menadžer nemačke reprezentacije Oliver Birof izjavio je danas za list Bild da još ne može da se smiri otkako je dobio zaduženje da igračima saopšti tužnu vest.
"Mislim da mi se ništa gore u životu do sinoć nije dogodilo. Možete misliti koliko su reprezentativci bili rastuženi Robertovom smrću. U ovom trenutku nismo sposobni ni za kakve utakmice. Teško nam je ali moramo da idemo dalje. Robert je bio važan deo reprezentacije i svakako će nam mnogo nedostajati", rekao je vidno uznemireni Birof .

Enke je za reprezentaciju Nemačke odigrao osam utakmica i, prema najavama selektora Joakima Leva, bio je najozbiljniji kandidat za prvog golmana "pancera" na Svetskom prvenstvu sledeće godine.
Za nacionalni tim Enke je debitovao u martu 2007. godine na utakmici sa Danskom (0:1), a poslednji meč u reprezentaciji odigrao je 12. avgusta ove godine protiv Azerbejdžana (2:0).
Enke je odigrao 196 utakmica u nemačkoj prvoj ligi, a u karijeri je nastupao za Karl Cajs Jenu, Borusiju iz Menhengladbaha, Benfiku, Barselonu, Fenerbahče i Tenerife.

Otkazana prijateljska utakmica Nemačka-Čile
Predsednik Fudbalskog saveza Nemačke Teo Cvanciger saopštio je da je prijateljska utakmica sa Čileom otkazana zbog smrti golmana Hanovera Roberta Enkea. Cvanciger je rekao da je igračima potrebno vreme da se suoče sa tragičnom vešću o smrti saigrača iz nacionalnog tima.
Predsednik FS Nemačke dodao je da su čelnici čileanskog saveza pokazali razumevanje zbog odluke o otkazivanju utakmice, koja je trebalo je da se odigra u subotu u Kelnu.



www.blic.rs
deks007
deks007
Administrator
Administrator

Broj poruka : 166
Datum upisa : 25.10.2009
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Nemačka oplakuje Enkea !!!!!!! Empty Re: Nemačka oplakuje Enkea !!!!!!!

Počalji od deks007 Sre Nov 11, 2009 10:28 pm

kakva tragedija Sad Sad Sad Sad Sad Sad

Steta sto je jedan takav golman morao na taj nacin da okonca zivot No
deks007
deks007
Administrator
Administrator

Broj poruka : 166
Datum upisa : 25.10.2009
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Nemačka oplakuje Enkea !!!!!!! Empty Re: Nemačka oplakuje Enkea !!!!!!!

Počalji od Mihajlo Čet Nov 12, 2009 10:25 am

O Boze ne mogu da vjerujem! Kao razlog je jedini zato sto prije 2 godine mu je umrla kcerka!! Strasno
Mihajlo
Mihajlo
Administrator
Administrator

Broj poruka : 242
Datum upisa : 25.10.2009
Godina : 34
Lokacija : Banja Luka

https://sportski-forum.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Nemačka oplakuje Enkea !!!!!!! Empty Re: Nemačka oplakuje Enkea !!!!!!!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu