Sportski forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kvalifikacije za SP 2010

2 posters

Ići dole

Kvalifikacije za SP 2010 Empty Kvalifikacije za SP 2010

Počalji od Mihajlo Sub Nov 14, 2009 3:34 pm

SP: Još četiri mesta za Evropljane
Kvalifikacije za SP 2010 8902501954ad1111406522024709107_big
U subotu su na programu prvi mečevi baraža za plasman na Svetsko prvenstvo u evropskoj zoni.

Rusija u Moskvi igra sa Slovenijom od 19 časova, a Francuska oslabljena neigranjem Franka Riberija gostuje Republici Irskoj u Dablinu od 20 sati. U isto vreme Grčka u Atini dočekuje Ukrajinu, dok se u Lisabonu od 20.30h sastaju Portugal (bez povređenog Kristijana Ronalda) i Bosna i Hercegovina. Revanš utakmice igraju se 18. novembra.

Republika Irska - Francuska

Kvalifikacije za SP 2010 21190282424afdd4190d705168699943_big
Francuzi su završili drugi u grupi 7 iza Srbije, ali selektor Rajmon Domenek uveren je u plasman ’trikolora’ na Svetsko prvenstvo.

„Znam da su moji momci spremni. Pritisak koji osećamo je unutrašnji i on je pozitivan jer igrač koji u ovom trenutku ne oseća presiju ne bi trebalo da bude ovde. Nikada ne komentarišem protivnika jer imam dovoljno problema i sa svojim timom. Ipak, poštujem Irce i znam da su solidan tim“, izjavio je Domenek i dodao da se ne obazire na kritike javnosti:

„To nije moja briga, moj zadatak je da pripremim tim za utakmicu. Davno sam prestao da slušam medije jer bi se u suprotnom verovatno ubio“.

Frank Riberi, igrač Bajerna i jedan od ključnih delova francuskog tima, neće moći da nastupi zbog povrede.

Reprezentativac Irske Robi Kin optimista je pre dvomeč sa Francuzima.

„Na papiru Francuska ima igrače svetske klase, ali mi smo posvećeni postizanju cilja, imamo potrebnu želju i očajnički hoćemo da se domognemo Južne Afrike. Francuska je favorit, ali ne mogu da očekuje lak meč“, rekao je fudbaler Totenhema, a pomoćni trener Liam Brejdi računa na imperativ pobede Francuza:

„Ulog je ogroman za oba tima, ali mislim da oni osećaju pritisak više nego mi. Ukoliko pobedimo u subotu i sa prednošću odemo u Pariz, oni će biti pod neverovatnom presijom“.

Republika Irska je imala četiri pobede i šest remija u kvalifikacijama i bila je druga u grupi iza Italije.

Portugal - Bosna i Hercegovina
Kvalifikacije za SP 2010 9520834444afdd4192d563803929070_big
U Lisabonu Portugal dočekuje BiH oslabljen neigranjem najskupljeg fudbalera na svetu Kristijana Ronalda. Igrač Čelsija Deko smatra da to ne treba da utiče na igru Pirinejaca.

„Posedujemo dovoljno kvaliteta da nadoknadimo izostanak Ronalda i njegovo odsustvo ne može nam služiti kao izgovor. Znamo da neće biti lako, ali imamo mnogo samopouzdanja“.

Portugal je završio na drugom mestu grupe iza Danske, a i do drugog mesta su došli posle velike borbe sa Švedskom i Mađarskom.

„Nije bilo lako doći ovako daleko. Podbacili smo u nekim bitnim utakmicama, ali sada nam je pružena druga šansa“, kaže Deko.

Selektor Bosne i Hercegovine Ćiro Blažević veruje u kvalitet svog tima.

„Od igrača očekujem ratnički duh jer jedino 11 ratnika mogu da postignu dobar rezultat u Portugalu. Igrači su veoma nestrpljivi, non-stop pitaju: ’Kad će ta subota?’, tako da moram da smanjujem tenziju kako bismo bili u stanju da prikažemo maksimum“, izjavio je Blažević, a odbrambeni fubaler Samir Muratović govorio je u optimističkom tonu:

„Verujem da će Portugalci pružiti maksimum kako bi veliki deo posla završili već u prvom meču, ali ubeđen sam da neće uspeti jer smo mi već pokazali da možemo da se nosimo i sa timovima boljim od Portugala“.

Bosna i Hercegovina je bila druga u grupi ispred Turske, a iza neprikosnovene Španije.

Rusija - Slovenija
Kvalifikacije za SP 2010 15386882364afdd41947520803867714_big
U Moskvi se sastaju Rusija i Slovenija, a trener Rusa Gus Hidinik upozorava svoje izabranike da ne potcene rivala.

„Slovenija je veoma dobar tim, i po rezultatima i po stilu igre. Igraju veoma moderno, a pritom su vrlo disciplinovani i vredni. Njihova snaga je u jedinstvu, u timu nemaju zvezde koje se ističu. Ni u kom slučaju ne smemo da ih potcenimo“, nahvalio je Hidink rivala.

Sa svojim selektorom slaže se i Andrej Aršavin, fudbaler Arsenala.

„U baražu bilo koji slučajno primljen gol može u potpunosti da promeni situaciju. Još ne znamo koje su tačno naše mogućnosti i moramo da budemo oprezni. Trebalo bi da izbegnemo bilo kakvo slavlje pre nego što ostvarimo cilj“.

Selektor Slovenije Matjaž Kek samouvereno je najavio meč.

„Definitivno smo sposobni da pobedimo u Moskvi. Rusi su favoriti i zato se nalaze pod pritiskom, a mi imamo veoma veliku želju da se prvi put u istoriji kvalifikujemo za Svetsko prvenstvo“.

Kapitet Robert Koren upozorio je Ruse da budu spremni na šok i dodao:

„Već smo dokazali da umemo da igramo kvalitetan fudbal, a konstantno se poboljšavamo. Daćemo sve od sebe da prođemo dalje“.

Rusija je takmičenje u grupama završila iza Nemačke, a Slovenija je bila druga iza Slovačke.

Grčka - Ukrajina
Kvalifikacije za SP 2010 21004925654afdd4195a3eb897698667_big
Grčka u Atini igra sa Ukrajinom, a selektor Oto Rehagel očekuje od svojih momaka da pruže maksimum.

„Moramo da budemo disciplinovani i koncentrisani. Nedostaju nam neki ključni igrači poput Seitaridisa i Torosidisa, ali verujem u svoj tim. Vidim da i oni veruju u sebe i drago mi je zbog toga, ali videćemo kako će odigrati kada dođe vreme. Moraju da pokažu svoje umeće i igraju iznad granica mogućnosti“, izjavio je 71-godišnji Nemac, čija je reprezentacija završila na drugoj poziciji grupe 2 iza Švajcarske.

Oleksij Mihajlčenko, selektor Ukrajine, izostavio je centarfora Liverpula Andreja Voronjina sa spiska za prelomne mečeve. Na konferenciji za medije Mihajlčenko je govorio samo o predstojećoj utakmici i rekao da se njegov tim neće braniti:

„Idemo u Grčku sa ciljem da pobedimo, pošto za nas nema razlike između mečeva kod kuće i na strani. Mislim da su šanse za prolaz pola-pola. Grci imaju dobru mešavinu mladih i iskusnih fudbalera, trener Rehagel ih predvodi već dugi niz godina i veoma su disciplinovani“, izjavio je selektor Ukrajine, koja je bila druga ispred Hrvatske, a iza Engleske.

Baraž za plasman na SP:
Republika Irska – Francuska
Portugal – Bosna i Hercegovina
Rusija – Slovenija
Grčka – Ukrajina

www.b92.net
Mihajlo
Mihajlo
Administrator
Administrator

Broj poruka : 242
Datum upisa : 25.10.2009
Godina : 34
Lokacija : Banja Luka

https://sportski-forum.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Kvalifikacije za SP 2010 Empty Re: Kvalifikacije za SP 2010

Počalji od Mihajlo Ned Nov 15, 2009 1:12 pm

Baraž: sve otvoreno pred revanše
Kvalifikacije za SP 2010 21265782114aff404964811537073711_big
U subotu su odigrani prvi mečevi baraža za plasman na SP u Južnoj Africi. Pobedili su Francuska, Rusija i Portugal, dok su Grčka i Ukrajina igrali nerešeno.

Najbolji posao napravila je Francuska koja je pobedila u gostima Irsku 1:0. Rusija je bila znatno bolja od Slovenije ali je pred revanš stekla samo gol prednosti, 2:1. Minimalnu pobedu na svom terenu ostvario je Portugal protiv BiH, uz dosta sreće zahvaljujući prečkama i stativama gostiju. Golova nije bilo samo u Atini gde su igrali Grčka i Ukrajina.

Revanš mečevi igraju se u sredu, 18. novembra, a pobednici ovih dvomeča zauzeće poslednja četiri mesta za predstavnike Evrope na jugu ‘crnog’ kontinenta.

Rezultati baraža:
Rusija – Slovenija 2:1 (1:0)
Biljaletdinov 40, 52 – Pečnik 88
Republika Irska – Francuska 0:1 (0:0)
Anelka 73
Portugal – Bosna i Hercegovina 1:0 (1:0)
Bruno Alveš 31
Grčka – Ukrajina 0:0


b92
Mihajlo
Mihajlo
Administrator
Administrator

Broj poruka : 242
Datum upisa : 25.10.2009
Godina : 34
Lokacija : Banja Luka

https://sportski-forum.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Kvalifikacije za SP 2010 Empty Re: Kvalifikacije za SP 2010

Počalji od Mihajlo Ned Nov 15, 2009 1:13 pm

Baraž:Urugvaj na korak od Mundijala

Kvalifikacije za SP 2010 3775273954afc7c7a5ef14945005781_big
Reprezentacije Urugvaja pobedila Kostariku kao gost 1:0 i stigla na korak od Mundijala u Južnoj Africi.Revanš za 3 dana u Montevideu.

Fudbalska reprezentacija Urugvaja načinila je prvi korak ka plasmanu na šampionat sveta u Južnoj Africi, posto je u prvoj utakmici baraža u San Hoseu savladala Kostariku rezultatom 1:0 (1:0).

Prelomni trenutak, vidjen je još sredinom prvog poluvremena kada je nakon kornera kapiten gostujuće selekcije Diego Lugano dobro odigrao glavom,ipak njegov prvi udarac defanzivci Kostarike su “očistili” sa gol crte, ali je odbitak došao ponovo do Lugana koji je iz drugog pokušaja pogodio mrežu Kostarike, i tako najverovatnije doneo Mundijal svojoj zemlji.

Domaći fudbaleri su od 8.minuta drugog poluvremena igrali sa igračem manje, pošto je zbog drugog žutog kartona isključen Rendal Azofeifa, ali su drugih 45 minuta oidgrali nešto hrabrije, ne i dovoljno za jedan gol koji bi im malo popravio šanse za revanš meč koji se igrau sredu u Montevideu.
Mihajlo
Mihajlo
Administrator
Administrator

Broj poruka : 242
Datum upisa : 25.10.2009
Godina : 34
Lokacija : Banja Luka

https://sportski-forum.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Kvalifikacije za SP 2010 Empty Re: Kvalifikacije za SP 2010

Počalji od Mihajlo Sre Nov 18, 2009 11:57 am

SP2010: U sredu još šest učesnika
Kvalifikacije za SP 2010 3775273954afc7c7a5ef14945005781_big
Šest utakmica koje se igraju u sredu daće odgovor na pitanje ko su preostali učesnici Svetskog prvenstva u Južnoj Africi 2010. godine.

Još četiri nacionalna tima iz evro zone kvalifikacija i po jedan iz južnoameričke i afričke takmičiće se na šampionatu sveta sledeće godine. Posle prvih mečeva baraža nijedna reprezentacija nije stekla prednost kojom bi mirno ušla u revanš mečeve.

Minimalne prednosti imaju Rusija, Francuska, Portugalija i Urugvaj. Grčka i Ukrajina igrale su bez golova, dok je Egipat izborio majstoricu sa Alžirom. Rusija je u prvom duelu na svom terenu savladala Sloveniju rezultatom 2:1. Ekipa Gusa Hidinka je bila znatno bolja od Slovenaca ali nije uspela da ostvari značajniju prednost pred revanš pod Alpima.

„Nismo izgubili u prvoj utakmici već pobedili. I zbog toga nema mesta panici. Znam da nas očekuje velika borba u Sloveniji, ali mi smo dokazali sebi da možemo da pobedimo bilo koji tim bez obzira koliko je opasan protivnik“, izjavio je Hidink.

Nikola Anelka je bio jedini strelac na utakmici Irska – Francuska, a takav rezultat, čini se, odgovara Francuzima koji su u sredu domaćini u revanšu.

„Naravno da je dobro postići gol na gostovanju, to je baraž pa je još važnije. Zadovoljavajuće je jer smo želeli da dođemo u Irsku i zabeležimo dobar rezultat. Međutim, ne smemo da se

Francuzi će biti oslabljeni neigranjem Tulalana i Abidala koji su se povredili na subotnjem meču.

Ako je suditi po prvom meču u Portugaliji, veoma zanimljivo biće u sredu u Zenici na stadionu Bilino polje. Bosna i Hercegovina dočekuje ekipu Karlosa Keiroša, koja je u subotu bila bolji rival ali je imala i dosta sreće jer su Blaževićevi izabranici promašili nekoliko stoprocentnih prilika.
Kvalifikacije za SP 2010 4064746624b02eb66d6040301607935_big
„Prvi put u karijeri mi se dešava da ja moram smirivati tenzije, jer sam do sada uvijek bio taj koji je najviše palio. Verujem da će ovi mladići koji u sredu istrče na Bilinom polju iskoristiti pruženu priliku i odvesti nas tamo gde svi želimo da budemo – u Južnu Afriku, na Svetsko prvenstvo“, rekao je Miroslav Blažević.

Fudbaleri Egipta pobedili su Alžir 2:0 u poslednjem meču Grupe C afričkih kvalifikacija i tako izborili majstoricu. Pošto su Alžirci imali tri boda prednosti i za dva gola bolji skor u odnosu na Egipat, ’Faraoni’ su se ovom pobedom potpuno izjednačili sa rivalom u svim segmentima pa će odluka o poslednjem afričkom putniku na Mundijal pasti u majstorici u Sudanu.

Revanš utakmice baraža za SP 2010:
Ukrajina – Grčka (0:0) 19h
Bosna i Hercegovina – Portugalija (0:1) 20.45h
Slovenija – Rusija (1:2) 20.45h
Francuska – Irska (1:0) 21h
Urugvaj – Kostarika (1:0) 23.30h
Egipat – Alžir (majstorica) 18.30h

b92
Mihajlo
Mihajlo
Administrator
Administrator

Broj poruka : 242
Datum upisa : 25.10.2009
Godina : 34
Lokacija : Banja Luka

https://sportski-forum.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Kvalifikacije za SP 2010 Empty Re: Kvalifikacije za SP 2010

Počalji od deks007 Sre Nov 18, 2009 10:34 pm

Poznat je jos jedan ucesnik mondijala a to je Alzir koji je pred 50000 gledalaca na neutralnom stadionu "Al Mereik" u Sudanu slavio sa 1:0 i tako ostvario istorijski uspeh plasmana na SP posle 23 godina


Kvalifikacije za SP 2010 Alzir-x
deks007
deks007
Administrator
Administrator

Broj poruka : 166
Datum upisa : 25.10.2009
Godina : 34
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Kvalifikacije za SP 2010 Empty Re: Kvalifikacije za SP 2010

Počalji od Mihajlo Sre Nov 18, 2009 11:49 pm

Ovo je meni iznenadjenje Razz Ipak Egipat je jaci!!
Mihajlo
Mihajlo
Administrator
Administrator

Broj poruka : 242
Datum upisa : 25.10.2009
Godina : 34
Lokacija : Banja Luka

https://sportski-forum.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Kvalifikacije za SP 2010 Empty Re: Kvalifikacije za SP 2010

Počalji od Mihajlo Sre Nov 18, 2009 11:51 pm

Grčka preko Ukrajine na SP

Kvalifikacije za SP 2010 15398167204b04512667b7c869456693_big
Reprezentacija Grčke plasirala se na Svetsko prvenstvo 2010. godine jer je u revanš meču baraža pobedila u Donjecku Ukrajinu 1:0.

Jedini gol na 'Donbas areni' postigao je Dimitris Salpigidis u 31. minutu na asistenciju Georgiosa Samarasa. U prvom meču u Atini nije bilo golova. Grci, evropski prvaci iz 2004. godine, učestvovali su na svetskim prvenstvima samo jednom, 1994. godine u SAD-u kada su takmičenje završili u prvoj rundi sa sva tri porza i gol razlikom 0:10.

Kao i u prvom meču u Atini, ni u Donjecku nije viđen veliki broj gol šansi.

Prvu priliku propustili su domaći fudbaleri u osmom minutu. Posle dobrog šuta Alijeva, Torvas je odbio loptu desno, a najbliži lopti bio je Ševčenko koji je promašio sa nekoliko metara.

Deset minuta kasnije Ukrajinci su pokušali iz prekida, a i ovaj put bezuspešan je bio Ševčenko čiji je udarac sa dvadesetak metara zaustavio Torvas.

Samo minut kasnije dobru priliku za Grčku propustio je Haristeas čiji je udarac zaustavio Pjatov, a odbijenu loptu je pored gola poslao Salpigidis.
Međutim, u 31. minutu napadač Panatinaikosa nije pogrešio. Sjajan pas Georgiosa Samarasa sa sredine igrališta po zemlji iza leđa ukrajinske odbrane Salpigidis je sjajno iskoristio plasiravši loptu pored Pjatova za prvi gol posle 120 minuta tvrde igre između ova dva tima.

Do kraja meč Ukrajinci su konstantno napadali pokušavavši da izjednače, ali su do 90. Minuta stvorili samo tri ozbiljnije prilike. U 39. minutu lopta nije stigla do Švečenka u kaznenom prostoru, jer je posle odlične kombinacije Jermolenka i Milevskog, Moras dobro reagovao i izbacio.

Dva minuta pre poluvremena Alijev je ubacio loptu iz slobodnog udarca, a na šest metara od gola, iz čiste poziciji promašili su je Kačaridi i Ševčenko.

Najbolju priliku u drugom delu Ukrajina je imala u 56. minutu kada je ponovo dobro reagovao Torvas posle slobodnog udarca Alijeva i naleta Milevskog.


b92
Mihajlo
Mihajlo
Administrator
Administrator

Broj poruka : 242
Datum upisa : 25.10.2009
Godina : 34
Lokacija : Banja Luka

https://sportski-forum.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Kvalifikacije za SP 2010 Empty Re: Kvalifikacije za SP 2010

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu