Srbija-Sjeverna Irska

Srbija-Sjeverna Irska Empty Srbija-Sjeverna Irska

Počalji od Mihajlo Sub Nov 14, 2009 3:42 pm

Severna Irska - Srbija (18:30)

Fudbalska reprezentacija Srbije u subotu od 18:30h igra u Belfastu prijateljski meč sa reprezentacijom Severne Irske.
Srbija-Sjeverna Irska 20334265824af06520258d8594418086_big
Selektor Radomir Antić rekao je uoči puta da očekuje dobar rezultat "orlova" na mini turneji, na kojoj će Srbija takođe igrati i sa selekcijom Južne Koreje u Londonu. "Imamo lepu priliku da u kolevci fudbala pokažemo koliko vredimo. Želimo da unapredimo igru i sa novim igračima koji su kroz treninge pokazali da na njih možemo ozbiljno da računamo. Zadovoljan sam pripremama", izjavio je Antić.

Reprezentacija Srbije će u subotu u 18.30 na stadionu Vindzor Park u Belfastu igrati protiv Severne Irske, dok će četiri dana kasnije na stadionu Fulama odmeriti snage sa Južnom Korejom.

"U našem timu nema rezervnih igrača, oni koji su u sastavu moraju da shvate da je odnos prema reprezentaciji i grbu veći od igranja i neigranja", rekao je Antić.

Selektor Srbije rekao je i da će u predstojećim utakmicama isprobati "nove stvari", ali da će iz tih mečeva izaći kao pobednik.

"Volim sadržajnu igru, probaćemo neku drugu taktiku, ali rezultat je važan. Optimista sam i iz ove dve utakmice sigurno ću izaći kao pobednik", zaključio je Antić.

Minimalac Srbije u Severnoj Irskoj

Fudbaleri Srbije pobedili su u Belfastu Severnu Irsku 1:0 (0:0) u prijateljskom meču.
Srbija-Sjeverna Irska 15216486144aff04b6395c9132602967_big
Jedini gol za 'Orlove' postigao je napadač PSV-a Danko Lazović koji je u drugom poluvremenu nosio kapitensku traku. Pored Lazovića, koji je imao još nekoliko dobrih prilika, istakli su se Zoran Tošić, Gojko Kačar i Zdravko Kuzmanović, kao i Miloš Krasić koji je zaigrao u završnici. Za Srbiju je debitovao i Dejan Lekić koji je odigrao 15 minut umesto jedinog strelaca na meču.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Zdravko Kuzmanović koji je posle odličnog prodora Aleksandra Kolarova i povratne lopte Zorana Tošića šutirao preko gola sa petnaestak metara.

Na poluvremenu utakmice Radomir Antić je izvršio i prve dve izmene. Umesto Milana Jovanovića u igru je ušao Miloš Krasić dok je Nemanju Vidića zamenio Neven Subotić.

Sjajnu priliku za Severnu Irsku u 50. minutu je propustio Brant koji je sa desetak metara iskosa sa leve strane šutirao pored gola.

Posle još nekoliko dobrih napada Srbija do vođstva dolazi u 57. minutu golom Danka Lazovića. Posle dobrog prodora po levoj strane Tošić je dodao loptu Kačaru u šesnaestercu, a vezni igrač Herte je samo prosledio do Lazovića koji je iz prve šutirao i pogodio za 1:0 sa 15ak metara.

U 77. minut igru je napustio i jedini strelac na meču i kapiten Srbije Danko Lazović, a zamenio ga je debitant u reprezentativnom dresu Dejan Lekić.

Srbija za četiri dana igra još jednu prijateljsku utakmicu, a rival 'Orlovima' u Londonu biće Južna Koreja. Meč se igra na stadionu Fulama, 'Krejven Kotidžu' sa početkom od 15.30h.