Sportski forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Roki dobio spomenik, a Antić bilbord

Ići dole

Roki dobio spomenik, a Antić bilbord Empty Roki dobio spomenik, a Antić bilbord

Počalji od deks007 Čet Nov 05, 2009 6:45 pm

Vest da su se u njegovom rodnom Žitištu u glavnoj ulici pojavili bilbordi sa njegovim likom, prijatno je iznenadila Radomira Antića, selektora fudbalera Srbije i najpopularnijeg čoveka rođenog u ovom mestu srednjeg Banata.

Roki dobio spomenik, a Antić bilbord Antic-x

- Lepo iznenađenje za mene. Nisam znao za bilborde, ali hvala vam na obaveštenju. Uhvatili ste muštuluk - uzvratio je raspoloženi Antić na pitanje „Blica”. - Samo ne znam šta će filmski junak Roki reći na to jer su mu Žitištani pre nekog vremena podigli spomenik!
Na bilbordu piše „Žitište sportski grad - rođeni Žitištanin Radomir Antić”, uz vašu fotografiju - prenosimo selektoru.
- Mnogo im hvala, ali nije to prvo priznanje od mojih nekadašnjih sugrađana. Pre tri-četiri godine proglasili su me počasnim građaninom, pozvali me i uručili mi povelju. Uvek volim da odem tamo, iako mi vreme to retko dopušta - kaže Antić, koji je iz Žitišta kao šestogodišnjak odselio u Užice.
Po njegovim rečima, vreme je da ponovo poseti mesto koje mu je uvek na srcu.
- Nedavno sam se vraćao iz Čelareva, to je blizu i srce mi je zaigralo kad smo prolazili kraj Žitišta. Nažalost, nisam stigao da svratim.
Veze sa rodnim krajem su čvrste, uprkos obavezama.
- Antići su posle rata kolonizovani u Žitište, ali tamo više nemam rodbine. Neki su umrli, neki odselili… zato imam prijatelja Ljubišu, porodicu Babić i mnoge druge.
Novo priznanje obavezuje Antića na novu posetu.
- Moraću da se im se javim, zahvalim i obiđem ih. To je najmanje što mogu da učinim posle tolike pažnje - kaže selektor.


www.blic.rs
deks007
deks007
Administrator
Administrator

Broj poruka : 166
Datum upisa : 25.10.2009
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu